بنر زیر مینوها

پلی ارت 629 POLYART

برند: ÖZEN İPLİK
نوع محصول: نخ تُرک
دسته بندی: نخ دوخت
زیر دسته بندی محصول: پلی آرت POLYART
سایز:
رنگ:
قیمت:

تومان
قیمت: تومان
قیمت:

تومان
تومان
از از 1 تا واحد به بالا به قیمت تومان
مقایسه
فروشندگان
قیمت:  تومان
ویژگی رقابتی
هزینه ارسال  رایگان هزینه ارسال  تومان هزینه ارسال  نا مشخص
زمان ارسال  روز
درباره محصول

نخ دوخت پلی‌آرت

هر نخ از مشخصات و ساختار مختلفی تشکیل شده است. یعنی بهتر است بگوییم هر ساخته نوع بشر این خصوصیت را دارد. این اختلاف ساختار در مراحل تولید هر محصول تاثیرگذار است.نخ هم از این قاعده مستثنی نیست.

نخ پلی‌آرت محصولی است که در کارخانه اوزن‌ایپلیک ترکیه طراحی و تولید می‌شود و در مراحل تولید آن ویژگی‌ها و خصوصیات مختلفی را کنار هم قرار داده‌اند تا به یک محصول واحد و منحصر به فرد برسند.

نخ پلی‌آرت از سه رشته الیاف فیلامنت پلی‌استر تشکیل شده است که این رشته‌ها خیلی خوب فیکس، اتو و روغن زده شده‌اند و رنگرزی با کیفیت بالا انجام گرفته است. در تهیه دوک‌ها -که نخ‌ها به دور آن پیچیده می‌شوند- از پلاستیک مرغوب و درجه یک استفاده شده است. مراحل دوک پیچی با دقت، ظرافت و وسواس خاصی انجام گرفته است.

هر کدام از موارد ذکر شده باعث می‌شود تا مصرف‌کننده نهایی با یک محصول عالی و باکیفیت روبه‌رو شود. به اختصار اهمیت موارد بالا را مورد بررسی قرار می‌‌دهیم.

 

اتو شدن نخ‌ها و خوب فیکس بودن رشته‌ها:

فیکس شدن و  اتو خوردن از عوامل مهمی است که باعث می‌شود نخ به سهولت در مسیر حرکت خود عبور کند و کمپلت چرخ زیر فشار قرار نگیرد. وقتی شما با سر انگشتان خود که پوستی لطیف‌تر دارد نخ را لمس می‌کنید، نرمی و یک دست بودن خاصی را زیر آن لمس می‌کنید و به قول خودمان هیچگونه پلیسه‌ای را حس نمی‌کنید. این دقیقا به علت خوب فیکس و اتو شدن رشته‌ها است و همچنین این ویژگی باعث می‌شود که نخ یکدست از شکاف سوزن عبور کند و پله و پلیسه‌ای در مسیر عبور نخ وجود نداشته باشد.

 

روغن خوردن نخ:

روغن با سلیکون و ترکیبات دیگری مخلوط شده و به صورت روغنی در می‌آید که روی نخ‌ها اضافه می‌شود. روغن استفاده شده در این نخ باعث می‌شود حرارت حاصل شده از عبور نخ در سوراخ سوزن که بسیار پرسرعت و پرشتاب است کم شود و روند این حرکت را آسان‌تر کند. این امر سبب می‌شود که نخ راحت‌تر و با سرعت بیشتری از شکاف سوزن عبور کند و روی پارچه، چرم و یا کالایی که می‌خواهد مورد دوخت قرار بگیرد، به راحتی بنشیند.

این روغن می‌تواند آلمانی باشد که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و هم می‌تواند ترکیه‌ای باشد که کیفیت آن پایین‌تر است. این اختلاف کیفیت یکی از عوامل متفاوت شدن قیمت نهایی نخ خواهد شد.

به طور کلی هر ایستگاهی که دوک نخ پلی‌آرت در مراحل  تولیدش می‌ایستد و ویژگی خاصی به محصول اضافه می‌کند، هزینه‌ای است که قیمت تمام شده محصول را تغییر می‌دهد.

 

جنس مرغوب دوک‌ها و نحوه دوک‌پیچی:

دوک پیچی یکی از بزرگترین مواردی است که باید تولیدکننده نخ به آن اهمیت بدهد، علیرغم اینکه شاید مصرف‌کننده نهایی اصلا توجهی به این موضوع نداشته باشد. اگر نخ با دوک‌پیچی نامناسب روی چرخ‌های کامپیوتری و یا چرخ‌های جدیدی که از تکنولوژی 3000 دور به بالا در دقیقه بهره می‌برند قرار بگیرند نخ به هم می‌پیچد و باعث گره خوردن می‌شود. وقتی نخ به صورت صحیح از دوک خارج نشود باعث پارگی نخ و به هم خوردن کمپلت چرخ می‌شود و این یعنی یک خرابی بزرگ و ایجاد هزینه‌های ناخواسته در تولید.

یکی دیگر از مواردی که شاید هیچ‌گاه به چشم نیاید استفاده کردن از مواد پلاستیک نو در تولید دوک‌های نخ می‌باشد. استفاده از مواد مرغوب در تولید دوک باعث می‌شود دوک نخ در حین چرخش لنگی نداشته باشد و به صورت یکنواخت نخ دور دوک پیچیده شود و این حرکت بسیار دقیق یعنی اندازه شعاع  نخی که پیچیده شده دور دوک از مرکز دوک به یکسان و به یک اندازه حرکت کند. اما در دوک‌هایی که برای ارزان‌تر تمام شدن قیمت نهایی از مواد کهنه در تولید دوک استفاده می‌کنند باعث می‌شود که نخ تاب داشته باشد. یعنی نخ مثل چرخی که لنگی دارد به صورت یکنواخت از دوک خارج نمی‌شود و این باعث می‌شود که باز در دورهای بالای چرخ مشکلاتی از قبیل پارگی و بهم خوردن کمپلت چرخ ایجاد شود.

 

رنگرزی نخ‌ها:

نخ‌های پلی‌آرت رنگی ثابت داردند و در مقابل تابش آفتاب هیچ تغییری نمی‌کند. این بدان معنی است که در مراحل رنگرزی آن دقت بالایی صورت گرفته است. اهمیت این موضوع زمانی روشن می‌شود که وقتی نخ روی تشک و یا روی فرمان خودرو و یا صندلی خودرو استفاده می‌شود، در اثر گرما و زیر تابش مستقیم آفتاب فرسوده نمی‌شود و تغییر رنگ ایجاد نمی‌گردد.

این یکی از ویژگی‌های خاص نخ‌های پلی‌آرت می‌باشد که باعث ایجاد وجه تمایز بین محصولات تولید شده با این مواد اولیه است که تولیدکنندگان خاص و بادقت را از دیگر تولیدکنندگان جدا می‌کند.

افزودن نظر

محصولات مرتبط

شاید این کالاها مورد پسند باشد

فروشگاه اورانوس

لطفا صبور باشید و لبخند بزنید . . .