بنر زیر مینوها

بهترین مارک نخ چرخ خیاطی

چکیده

آشنایی با بهترین مارک نخ چرخ خیاطی؟ در ادامه این مقاله به معرفی بهترین مارک نخ چرخ خیاطی می پردازیم.

جمعه 25 آذر 1401
1112 بازدید
بهترین مارک نخ چرخ خیاطی

هیچ چیز بدتر از آن نیست که وقتی با تمرکز تمام دارید لباسی را می دوزید و آن را چرخ می کنید، نختان پاره شود یا اینکه لباسی را با صرف هزینه و زحمت زیاد بدوزید؛ اما پس از مدتی، نخ آن در اثر اتو کردن یا کشیده شدن پارچه آسیب ببیند. این ها فقط نمودهایی از اهمیت انتخاب درست نخ هستند. در خیاطی، نخ ها اهمیت زیادی دارند، چرا که قسمت های مختلف لباس را به یکدیگر وصل می کنند و باید با کیفیت و مناسب باشند. در واقع، کیفیت نخ خیاطی به اندازۀ کیفیت چرخ خیاطی اهمیت دارد و باید در انتخاب آن دقت زیادی به خرج دهید. هنگام انتخاب نخ برای خیاطی، باید توجه ویژه ای به نوع و کیفیت آن داشته باشیم و علاوه بر آن، مسائل دیگری را نیز در نظر داشته باشیم. تنوع نخ ها بسیار زیاد است و هر کدام کاربرد و ویژگی های مختص به خودشان را دارند؛ از این رو، اگر آن ها را بشناسید، می توانید نخی متناسب با نیازتان را انتخاب کنید.

لازم به ذکر است اگر مشکلی در زمان خرید و یا سوالی داشتین کارشناسان بازرگانی اورانوس برای خدمت رسانی به شما از ساعت 8 تا 16 حاضر خواهند بود.

 

معرفی انواع نخ خیاطی :

خیاطی هنری است که فرد با یادگیری آن، به پارچه ها زینت می بخشد. درواقع بخش مهمی از زندگی روزمره ما را پوشیدن لباس های مناسب تشکیل داده است. حال افرادی هستند که به این هنر علاقه دارند و با دوختن لباس های زیبا، بخشی از نیاز جامعه را فراهم می کنند

نخ خیاطی انواع مختلفی دارد و شما باید بهترین نوع نخی را که متناسب با نیاز و چرخ خیاطی تان است انتخاب کنید. نخ ها را با استفاده از مواد طبیعی و مصنوعی تولید می کنند و هر کدام ویژگی ها و کاربردهای مختص به خودشان را دارند. برخی از نخ ها را نیز با استفاده از ترکیب مواد طبیعی و مصنوعی تولید می کنند. در تولید نخ، از موادی مانند پشم، ابریشم، پنبه، پلی استر، اکرلیک، نایلون، استات، کنف، ویسکوز استفاده می کنند.

 

معرفی انواع نخ خیاطی

 

نخ خیاطی پلی استر :

نخ پلی استر بسیار با دوام است و رنگ آن نیز به این سادگی ها از بین نمی رود، حتی اگر چندین و چند بار، آن را بشویید. نخ پلی استر، همان طور که از نامش پیداست، از مواد مصنوعی تولید می شود، اما گاهی برای تولید نخ، پلی استر را با مواد طبیعی، مانند پنبه، ترکیب می کنند. فرقی نمی کند خیاط تازه کار باشید یا حرفه ای، در هر صورت، می توانید از این نوع نخ برای خیاطی استفاده کنید. نخ پلی استر هم برای دوخت و دوز با دست مناسب است و هم برای چرخ خیاطی.

نخ پلی استر کش می آید، از این رو، گزینۀ مناسبی برای دوختن لباس به شمار می رود. نخ پلی استر برای دوختن انواع پارچه ها مناسب است، اما به شما توصیه می کنیم که برای دوختن پارچه های پنبه ای، به سراغ نخ پلی استر نروید، چرا که پنبه، در مقایسه با پلی استر، مقاومت کمتری دارد و ممکن است با گذر زمان پاره شود.

یادتان باشد که نخ پلی استر مقاومتی در برابر دما و حرارت ندارد؛ از این رو، نباید آن را در معرض دمای بالا قرار دهید یا اینکه آن را با اتوی خیلی داغ اتو کنید، چرا که ممکن است بسوزد؛ در ضمن، نخ پلی استر انواع مختلفی دارد؛ از این رو، هنگام انتخاب نخ، باید خیلی توجه کنی

 

نخ نایلون:

یک نخ مصنوعی است که می تواند ظاهری شبیه به بسیاری از الیاف طبیعی داشته باشد. زمانی که بدست آوردن مواد ثانویه برای تولید ابریشم دشوار شد، نایلون به عنوان جایگزینی برای آن ساخته شد. نایلون قوی، کمی کشسان و به طور کلی ارزانتر از الیاف طبیعی است. این باعث می شود نایلون برای بسیاری از انواع پروژه های بافندگی خوب باشد. همچنین کار با آن نیز بسیار ساده است بنابراین ممکن است انتخاب خوبی برای بافنده های مبتدی باشد.

نخ نایلونی، درست مثل نخ پلی استر، نوعی نخ مصنوعی به شمار می رود و برای دوختن انوع پارچه ها مناسب است. نخ نایلونی در وزن ها و ضخامت های مختلف در بازار وجود دارد و شما می توانید برای دوختن انواع پارچه های ضخیم و نازک، از آن استفاده کنید. یادتان باشد که این نوع نخ مقاومت چندانی در برابر گرما و حرارت ندارد و نباید آن را در معرض حرارت یا اتو قرار دهید

نخهای طبیعی مانند پشم ممکن است بسیار گران باشند. این امر به ویژه در مورد نخ وارداتی و ارگانیک صادق است. نخ نایلون جایگزینی است که می تواند ظاهری شبیه به پشم، پنبه و حتی جیر با هزینه ی کمتر ایجاد کند. می توان از این نخ به جای نخ های طبیعی برای ایجاد هر تعداد پوشاک، لوازم جانبی یا حتی وسایل منزل استفاده کرد

نخ پنبه :

نخ پنبه ، همان طور که از نامش پیداست، از گیاه پنبه تولید می شود و در شمار نخ های طبیعی قرار می گیرد. نخ پنبه ای از پرکاربردترین نخ ها در حوزۀ خیاطی به شمار می رود و بسیار محکم و در عین حال، لطیف است. نخ پنبه ای، به هیچ وجه کش نمی آید؛ از این رو، اگر چیزی را با این نخ بدوزید، به هیچ وجه فرمش را از دست نخواهد داد؛ اما یادتان باشد که نباید از این نخ برای دوختن پارچه های کشی استفاده کنید، چرا که این نخ انعطاف پذیر نیست و خاصیت کششی ندارد؛ از این رو، ممکن است پاره شود. از این نخ برای دوختن پارچه های 100 پنبه ای استفاده کنید. نخ پنبه ای از گزینه های مناسب برای دوختن چهل تکه به شمار می رود.

همچنین، نخ پنبه ای، در مقایسه با نخ پلی استر، در برابر گرما و حرارت مقاوم تر است؛ از این رو، اگر می خواهید چیزی بدوزید که قرار است در معرض گرما قرار بگیرد، می توانید به سراغ نخ پنبه ای بروید. لباس دوخته شده با نخ پنبه ای را می توانید با خیال راحت و با هر دمایی، اتو کنید.

به علاوه، برخی از نخ های پنبه ای روکش پلی استر دارند و از نوع نازک آن ها، برای دوختن پارچه های ظریف استفاده می کنند.

نخ کوک نیز نوعی نخ پنبه ای به شمار می رود که بسیار بی دوام است و خیلی زود پاره می شود، از این رو، از این نخ برای کوک زدن پیش از چرخ کاری استفاده می کنند

 

نخ ابریشمی:

نخ ابریشمی از زیباترین و بادوام ترین نخ ها به شمار می رود. این نخ بسیار ظریف است و خاصیت کششی نیز دارد. نخ ابریشم نیز انواع طبیعی و مصنوعی دارد و نوع مصنوعی آن را با مواد شیمیایی تولید می کنند. در تولید ابریشم مصنوعی، از ماده ای به نام سلولز استفاده می کنند. از انوع نخ های ابریشمی می توان به ابریشم خام، ابریشم هندی و سیگارت ابریشمی زنجیری اشاره کرد. از این نوع نخ ظریف و براق، برای کارهایی مانند گلدوزی نیز استفاده می کنند.

 

نخ پشمی :

نخ پشمی یا نخ فاستونی، یکی دیگر از انواع نخ ها به شمار می رود که بسیار ضخیم است. این نوع نخ را با استفاده از مواد طبیعی و مصنوعی تولید می کنند؛ در واقع، در تولید نخ فاستونی، از پشم، کرک و پلی استر استفاده می کنند. نخ پشمی ضخیم است و گزینۀ مناسبی برای دوختن پارچه های نازک به شمار نمی رود.

 

بهترین مارک نخ چرخ خیاط چه ویژگی هایی دارد؟

نخها باید با کیفیت، استحکام بالا، رنگ ثابت و... باشند تا بتوان آن های در دسته نخهای خوب قرار داد.

 

بهترین مارک نخ چرخ خیاط چه ویژگی هایی دارد

 

نکات لازم برای انتخاب نخ چرخ خیاطی :

ثبات رنگ نخ ، استحکام نخ ، تاب نخ ، نوع و جنس نخ

از مهم ترین نکات برای خرید نخ میباشند

فروشگاه اورانوس

لطفا صبور باشید و لبخند بزنید . . .