بنر زیر مینوها

انواع پارچه

چکیده

انواع پارچه؟ در ادامه مقاله به بررسی معرفی انواع پارچه و مشخصات آن به طور کامل می پردازیم.

یکشنبه 12 آذر 1402
355 بازدید
انواع پارچه

پارچه به موادی گفته می‌شود که برای ساخت لباس، پوشاک، تزیینات داخلی و خارجی و دیگر محصولات نساجی استفاده می‌شود. این مواد معمولاً از نخ، پنبه، پلی استر، ابریشم، پشم و دیگر مواد خام تهیه می‌شوند و می‌توانند با انواع مختلفی از الیاف و بافت‌ها ساخته شوند. انواع مختلف پارچه شامل مواردی مانند مخمل، کتان، شنل، تافته، پرده، ابریشم، ساتن و ... می‌باشد.

 

انواع پارچه

پارچه‌ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند، که هر کدام ویژگی‌ها و کاربردهای خاص خود را دارند. برخی از انواع پارچه عبارتند از:

پارچه‌ پنبه

پارچه‌ای از الیاف پنبه که خنک و تنفس‌پذیر است و برای لباس‌های روزمره و بسته‌بندی استفاده می‌شود.

پارچه‌ پلی استر

این نوع پارچه از الیاف مصنوعی پلی استر تهیه می‌شود و مقاومت بالا و قابلیت کشش دارد. برای لباس‌های ورزشی و لباس‌های کاربردی استفاده می‌شود.

پارچه‌ مخمل

پارچه‌ای با سطح نرم و لطیف که برای لباس‌ها و تزیینات داخلی استفاده می‌شود.

پارچه‌ دنیم

پارچه‌ای با بافت چرمی که برای لباس‌های جین و پوشاک کارچرمی استفاده می‌شود.

پارچه‌ ابریشم

پارچه‌ای با بافت لطیف و لطیف که از الیاف ابریشم تهیه می‌شود و برای لباس‌های مجلسی و تزیینات استفاده می‌شود.

پارچه‌ کتان

پارچه‌ای با بافت گره‌دار که از الیاف گیاهی تهیه می‌شود و برای لباس‌های تابستانی مناسب است.

پارچه‌ نایلون

این نوع پارچه از الیاف مصنوعی نایلون تهیه می‌شود و برای لباس‌های بارانی و ورزشی استفاده می‌شود.

پارچه‌ تافته

پارچه تافته یک نوع پارچه است که از ابریشم، پنبه، پلی‌استر یا مواد دیگر تهیه می‌شود. این پارچه دارای سطحی صاف و براق است که از طریق فرآیند ویژه‌ای به دست می‌آید. تافته معمولاً برای لباس‌های مجلسی، لباس‌های شب و لباس‌های مجلسی استفاده می‌شود و معمولاً در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی در دسترس است. این پارچه به دلیل براقیت و زیبایی ظاهری، برای لباس‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پارچه‌ شیفون

پارچه شیفون یک نوع پارچه نازک و شفاف است که از الیاف مختلفی مانند پنبه، پلی‌استر، ابریشم و یا نایلون تهیه می‌شود. این پارچه به دلیل ظاهر مخملی و نرمی‌اش برای لباس‌های زنانه، روسری و دستمال‌های میز مناسب است. شیفون معمولاً برای لباس‌های مجلسی، لباس‌های تابستانی و لباس‌های شب استفاده می‌شود. این پارچه اغلب در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی موجود است و برای لباس‌های زنانه بسیار محبوب است.

همچنین، پارچه‌ها می‌توانند انواع مختلفی از الیاف و بافت‌ها داشته باشند که هر کدام ویژگی‌ها و کاربردهای خاص خود را دارند.

بازرگانی اورانوس در تمامی سال های فعالیت خود تلاش نموده تا با فراهم نمودن نخ های با کیفیت کمک حال تولیدی های ایرانی باشد که این امر منجر به تولید محصولاتی با کیفیت و در خور شان ایران و ایرانی شده است. شرایط اقتصادی کشور در چند سال اخیر به خصوص نوسانات بسیار زیاد قیمت ارز، باعث شده تا قیمت نخ نیز تغییرات زیادی داشته باشد. عوامل مختلفی بر قیمت پارچه ابریشم تاثیر گذار هستند اما نرخ ارز در چند سال اخیر بیشترین تاثیر را داشته است. بنابراین قبل خرید نخ توصیه می شود حتما از کارشناسان بازرگانی اورانوس نسبت به دریافت آخرین قیمت این نخ اقدام نموده و همچنین از شرایط و نوسانات قیمت آن در روز های آتی با خبر شوید.

 

فروشگاه اورانوس

لطفا صبور باشید و لبخند بزنید . . .